шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно
Тоген-Орг
Понеділок, 22 лютого 2016 18:45

Типові запитання початківців

Written by
Rate this item
(0 votes)

Що потрібно для першого заняття?
Перше заняття Федерації карате кіокушин-кан в дитячій групі карате можна відвідати безкоштовно. Купувати кімоно для цього не обов'язково. Досить буде взяти спортивний костюм або футболку з брюками і тапочки, щоб дійти до залу. У залі займаються босоніж або в чешках. Надалі необхідно буде придбати кімоно (каратегі) строго білого кольору. За рекомендаціями з підбору кімоно краще попередньо звернутися до Семпая. Для занять куміте згодом бажано мати індивідуальний шолом, захисні накладки на руки і ноги.

Чи потрібна для занять довідка від лікаря?
Для занять у дитячій групі Федерації карате кіокушин-кан довідка не потрібна, оскільки в наш час приватних клінік, платних довідок і формального підходу до подібних довідок в дитячих поліклініках, про реальний стан здоров'я дитини з них нічого довідатися не можна. Краще відразу попередити Семпая, якщо у дитини є вроджені або хронічні захворювання, щоб він скорегував програму карате в індивідуальному порядку. Але у випадку змагань наявність такої довідки необхідна, по скільки вашу дитину можуть просто не допустити до участі із-за юридичних вимог змагнь.

Що таке кіхон, ката і куміте, що вивчаються у всіх школах карате?
Основним методом вивчення техніки карате і формування необхідних рухових навичок є кіхон (кі - енергія, хон - основа). Кіхон - це спеціальна форма тренування для вивчення і відпрацювання техніки без реального партнера. За допомогою кіхону техніка вивчається спочатку на місці, потім з різними видами переміщень, в різних стійках і комбінаціях, за різними напрямами і траєкторіями руху. У карате кіокушин-кан кіхон є обов'язковим складовим складання кваліфікаційних іспитів, починаючи з білого пояса. Ката - це такі комбінації прийомів (в основному - ударів і блоків в пересуванні), при яких учень виконує кожну дію так, наче воно має вразити уявного їм противника. Ката - це один з найдієвіших способів відпрацювання прийомів. Ката вчать правильним стійок і пересувань, вчать правильно сприймати наміри і дії суперника і, нарешті, ката дисциплінують. У карате кіокушин-кан ката вивчаються з білого по чорний пояс і є обов'язковим елементом здачі іспиту, починаючи з білого пояса.. Куміте - це спортивне єдиноборство за правилами, що проводиться під суворим контролем Семпая. Вся небезпечна для учасників поєдинку техніка до застосування заборонена (нанесення ударів в пах, в коліно, в горло, в потилицю). У карате кіокушинкан куміте проводиться щотижня, в повній екіпіровці (захисний шолом, жилет для дівчат, накладки на гомілку, раковина для чоловіків, накладки на руки). Наявність захисту дозволяє наносити супернику удари в повний контакт, не зупиняючи їх за кілька сантиметрів до противника, уникаючи легких, неефективних ударів. Вся екіпірування Федерацією карате кіокушинкан надається, але все ж краще мати свій шолом і накладки на руки і ноги, так як одягати їх після 10 поточних боїв - "задоволення" малоприємне. Мета куміте в карате кіокушин-кан - перемогти. Звідси і загальні принципи перемоги: не треба працювати ногами у верхній рівень, якщо у вас погана розтяжка, тільки для того, щоб покрасуватися перед іншими, не варто постійно стрибати навколо суперника, якщо у вас недостатня витривалість або задишка; не потрібно працювати руками, якщо вони у вас слабкі і гнуться від сильного удару. У куміте варто використовувати тільки свої сильні сторони! І нехай перемога буде не настільки "красивою", як у професіоналів карате. Головне - ви перемогли, а переможців, як відомо, не судять. Куміте здається на іспиті, при атестації пояса (один бій тривалістю від 1 до3 хвилини в повний контакт і в повну силу).

Як потрібно поводитися в залі (додзьо)?
Вперше входячи в традиційне додзьо бойових мистецтв, новачок зазвичай почуває себе незатишно через незвичність поклонів і різних проявів етикету. Тим не менше, кожен пункт етикету за своїм походженням пов'язаний з особистою безпекою і загальним благополуччям. Тому виконання цих нескладних правил допомагає зберегти атмосферу, життєво важливу для вивчення карате. При цьому виконання етикету ні в якому разі не повинно сприйматися, як приниження особистої гідності або прояви сектанства. Це багатовікові традиції карате і вони завжди повинні сприйматись з повагою.

При вході і виході з залу здійснюють ритуальний уклін, потім персональний уклін Семпаю і старшим учням (якщо ви прийшли раніше, і вони вже знаходяться в залі).
Кімоно одягають на голе тіло, за винятком нижньої білизни і майок у дівчат. Також необхідно знімати шкарпетки, тапочки і займатися босоніж, як це прийнято у всіх додзьо. При виконанні підсічок і деяких ударів допускається надіти шкарпетки або чешки.
На час занять знімають годинники, кільця, ланцюжки, сережки та інші прикраси, які можуть завдати шкоди вам або вашому партнеру.
Учні сідають в ряд навпроти Семпая згідно з отриманими поясами - від молодших до старших. Заняття формально розпочато, коли всі сидять обличчям до Семпая.
Під час розминок і тренувань виключаються розмови. Команди Семпая, старших поясів або призначеного старшим учня не піддаються сумніву і виконуються беззаперечно. Після індивідуального пояснення техніки який пояснив дякують поклоном і словами "Ос".
Під час занять забороняється їсти чи жувати що не будь.
Зал не покидають під час заняття без дозволу викладача. При необхідності залишити залу учень підходить до Семпая з поклоном, повідомляє своє прохання і після дозволу покинути зал виходить.
При запізненні на заняття учень швидко підходить до Семпая з поклоном і словами «Ос» вітає його, потім сідає останнім у ряд, незалежно від кольору свого пояса і пояси сидить останнім учнем.
Ритуальний уклін при виході з татамі є вираженням вдячності і означає прощання до наступного заняття.
Якщо ви не впевнені в тому, що робити в конкретній ситуації, запитайте старшого учня або просто дотримуйтесь його прикладу.

Read 721 times Last modified on Понеділок, 29 лютого 2016 23:47
Ігор

Дерпак Ігор, 9 кю

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

FB

Коментарі:

« February 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28