шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно
Тоген-Орг

Техніка правильного віджимання на кулаках

Rate this item
(0 votes)

Перш за все, необхідно розібратися в принципі і динаміці цієї вправи, зрозуміти нерозривність цього процесу з іншими протікають в нашому організмі, про їх взаємозв'язки. Одному з важливих принципів ми повинні навчитися у власного серця.

Серце працює постійно, здійснюючи акти стиснення і розжимання. Між ними воно розслабляється, забезпечуючи свої тканини киснем, харчуванням, виводить вуглекислий газ і продукти розпаду. Необхідно, подібно серцю, навчитися віджиматися в розслабленні, фізичну силу прикладати тільки в потрібний момент, навчитися відпочивати у віджиманні, коли ваше тіло падає вниз.

Коли ваше тіло практично впало на підлогу, потрібно враховувати, що під час віджимання не можна лягати на підлогу, торкатися його колінами, животом, грудьми, треба зробити видих, який повинен вийти як би сам собою. Для подальшого виконання віджимання слід зрозуміти «принцип м'ячика». М'ячик скаче природно, ось таким же чином ми повинні відштовхуватися від підлоги. Але для виконання цього принципу, потрібно правильно виконувати сам механізм віджимання, який полягає в тому, що руки повинні щільно притискатися до тіла.

Віджимання для каратиста - це не просто формальне вправу. Необхідно розуміти, що це тренування ударів «тзукі». А при виконанні цих ударів лікті ні в якому разі не повинні відриватися від тіла. Часто доводиться спостерігати, як багато каратисти віджимаються, розчепіривши лікті в різні боки. В цьому випадку розробляються зовсім інші м'язи, і неможливо буде виконати швидкий і сильний удар якісно, ​​правильно, технічно.

Важливо зауважити, що під час віджимання у верхньому положенні потрібно опуститися в плечах з таким розрахунком, щоб стирчали лопатки, при цьому тіло утримувати абсолютно прямим. Стояти на кулаках треба розслабленим, не прикладаючи до цього жодного зусилля і знайти положення, при якому вам буде зручно і легко.

Після того як ми зрозуміли механіку віджимання, є сенс повернутися до пояснення принципу «м'ячика». У чому тут секрет? Справа в тому, що коли тіло різко падає вниз, що групуються м'язи рук і плечового суглоба збираються в ком і, подібно гумі, плавно амортизують один про одного, і тіло здійснює коливальні рухи вверх-вниз, як м'ячик. Необхідно зловити першого коливальний рух тіла вгору, докласти різке зусилля вгору, надавши йому інерцію, використовуючи момент трансформації потенційної енергії в кінетичну. Тіло практично вже саме підлітає вгору.

Ще не досягнувши верхньої мертвої точки, ви повинні готуватися до різкого, максимальному розслабленню, яке має відбуватися у зворотному циклі. В цей момент треба відпочивати. Працювати треба ефективно: чим швидше процес віджимання, тим більшу кількість разів вам вдасться зробити, поки ви не встигли втомитися. У перші тренування правильно віджиматися може не вийти, але, у міру зростання вашої майстерності, вдасться освоїти цю систему віджимання, яка в кілька разів підвищить швидкість віджимань, що дозволить вам з успіхом здавати нормативи на кваліфікаційних іспитах, підвищить швидкість виконання всіх ваших ударів, бо ви вже зможете контролювати розслаблення і стиснення м'язів. Про вдиху можна не думати, він відбудеться сам собою в момент підйому тіла вгору.

Є сенс ще раз загострити увагу на найбільш важливих принципах і моментах віджимання: тіло пряме як палиця; тіло опущено в плечових суглобах, лопатки стирчать; вниз падаємо з максимальним розслабленням і відпочинком; в нижній мертвій точці, коли м'язи впираються один в одного, виробляємо видих ; використовуємо принцип м'ячика; різке зусилля вгору з мінімальним додатком енергії.

Після того як ви освоїте віджимання на двох кулаках, необхідно внести доповнення - віджимання потрібно робити на дерев'яній підлозі, на сейкенах (дві передні кісточки вказівного і середнього пальця), поступово переходячи до більш складного вправі - віджимання на одній руці. Починати потрібно з лівої руки. Права лягає зверху на стегно. Обов'язково пам'ятайте, що віджиматися на одній руці складніше, що навантаження на серце різко зростає. Тому не можна форсувати події і проробляти велику кількість віджимань. Для початку достатньо 5-10 разів, не більше, і так протягом тривалого часу. У міру того як ваше тіло буде міцніти, можна збільшувати кількість разів. Виконавши віджимання на лівій руці, трохи відпочиньте і переходьте до правої.

Помилками при віджиманні, в першу чергу серед початківців, є наступні моменти: першими піднімаються спина і плечі, а після все інше; руки розставлені широко, що не дозволить добитися ефекту м'ячика, учні після разового віджимання повністю лягають на підлогу, що неприпустимо. Також можливі акти замикання дихання, напруження грудної клітки і легень, що підвищує артеріальний тиск викликають аритмію і головні болі. За цим має слідкувати тренер, вказуючи своїм учням на недоліки і вимагаючи їх усунення.

Після того як ви засвоїли принцип віджимання і навчилися їх виконувати практично, при цьому домоглися позитивних результатів і ваш зріст трохи призупинився, можна порекомендувати наступну вправу на розвиток сили: під час тренування, розбившись на пари, перший каратист встає на кулаки на прямих руках, другий лягає йому на спину, акцентуючи вагу свого тіла на плечі.

Це складне і важке вправу, яке не завжди готові виконати навіть підготовлені бійці. Тому на допомогу нижньому, верхній допомагає йому, відштовхуючись від підлоги, до тих пір, поки віджимаються сам не зможе виконати це без сторонньої допомоги. Починати потрібно з невеликої кількості разів, поступово збільшуючи свій результат, і стежити, щоб вагові категорії були приблизно рівні.

Зіткнувшись з проблемою віджимання на кулаках, на сейкенах, новенькі, як правило, не можуть це зробити, так як відчувають страшні болі. Не треба впадати у відчай. Починати потрібно з того, що просто поставити кулаки в підлогу, сидячи на колінах, і намагатися їх втиснути. Через кілька днів біль трохи вщухнуть, тоді можна намагатися відірвати коліна від підлоги і стояти тільки на одних кулаках, на кісточках середнього та вказівного пальця. У міру того як ваші суглоби будуть зміцнюватися, ви самі відчуєте притуплення болю, після чого можна пробувати віджиматися на кулаках. Починати потрібно з одного-двох разів, поступово, день з дня збільшуючи кількість, довівши до 20 віджимань за раз. Через півгодини, годину або дві процедуру можна повторити, довівши загальну кількість до 200 разів за добу.

Після того як ваші суглоби зміцняться і шкіра на сейкенах огрубіє, перетворившись на мозоль, можна приступити до наступних вправ: партнер тримає вас за ноги, ви на кулаках йдете по підлозі, а через деякий час намагаєтеся стрибати на кулаках, а після вчіться стрибати на одній лівою, а потім на правій руці. Поодинці виконується вправа, при якому треба прийняти положення стійки на руках, корпусом вниз, тіло при цьому висить на статтю. Виконуємо стрибки вперед, назад вліво і вправо.

Наступна вправа виконується в стійці на руках. Починати можна з віджимання на долонях, після перейти до віджимання на кулаках (мінімальна кількість 10 разів). Цю вправу можна проробляти, розбившись на пари: один утримує ноги і може трохи допомагати партнеру, якщо в цьому є необхідність, після виконання міняються ролями.

Для дівчат, які не хочуть явного вираження сейкенов на своїх кулаках, можна порекомендувати віджиматися на татамі, циновці або килимку.

Зміцнення суглобів і шкіри на кулаках - дуже важливий аспект карате, нехтування яким призведе до плачевних результатів - травм і розривів шкіри, руйнування хрящових зчленувань суглоба.

Набивання куркулів можлива тільки після того як ви зможете зміцнити свої суглоби через віджимання. До процесу набивання потрібно підходити дуже обережно, не можна форсувати рекомендовані поради, щоб після не пожинати гіркі плоди розчарування.

Read 241 times Last modified on Вівторок, 23 лютого 2016 10:32
Ігор

Дерпак Ігор, 9 кю

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

FB

Коментарі:

« January 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31